© MEPA 2013

 

Historia

Przyszłość potrzebuje doświadczenia

Krótka historia Mepy - Pauli und Menden GmbH

Ponad 40 lat produktów sanitarnych. Ponad 40 lat innowacji. Ponad 40 lat doświadczenia.

Wszystko to odzwierciedla się w historii naszej firmy. Najważniejsze kamienie milowe i to, za co dziś Mepa ręczy, znajdziecie Państwo w historii naszego przedsiębiorstwa.

1963 - Powstanie

Rzemieślnicy Willi Pauli i Leo Menden utworzyli w Rheinbreitbach koło Bonn przedsiębiorstwo, jako klasyczny zakład rzemieślniczy, specjalizujący się w ogrzewaniu i instalacjach sanitarnych.
Od początku stawiali na wysoką jakość i konsekwentne dążenie do wiedzy na temat życzeń klientów i to było podstawą filozofii założycieli firmy Mepa. Do dziś nic się w tej materii nie zmieniło.

1969 - Pierwsze wizjonerskie pomysły

To była innowacja, pierwsze nogi do wanien z dużą możliwością regulacji. W końcu lat 60 MEPA przeobraża się z firmy usługowej w produkcyjną i rewolucjonizuje technikę montażu wanien.

1975 - Więcej miejsca dla innowacji

Sukcesem Mepy było rozszerzenie wymaganej pojemności. Nastąpiło przeniesienie do dzisiejszej lokalizacji w Rheinbreitbach. Powierzchnie biurowe, produkcyjne i magazynowe zostały wielokrotnie zwiększone.

1987 - Nowoczesne technologie podtynkowe

Mepa jako jeden z pierwszych niemieckich zakładów rozwinęła system sanitarnych instalacji podtynkowych w mokrej zabudowie. Technologia ta umożliwia szybką, racjonalną i czystą modernizację łazienki. W tym samym roku uplasowały się na rynku elektroniczne systemy spłukujące.

1994 - Nowy zakład

W Pegau k/ Lipska powstaje nowy zakład. To tutaj powstają odlewy natryskowe z tworzywa sztucznego. W tym samym czasie rozpoczęliśmy produkcję i wprowadziliśmy na rynek przemysłową prefabrykację systemów instalacji podtynkowej.

1995 - Nowoczesne przestrzenie

W ramach nowych pomieszczeń powstały w naszej siedzibie w Rheinbreitbach nowe budynki biurowe i nowoczesne centrum szkoleniowe.

1997 - Inwestycja w elektronikę

Poprzez akwizycję spółki Robert Kühnel GmbH w Wiedniu przedsiębiorstwo rozszerzyło swoje kompetencje o elektronikę sanitarną.
Inwestycje w tę technologie przyszłości umożliwiły Mepie to, że może sama rozwijać i produkować rozwiązania elektroniki sanitarnej w obszarze prywatnym, gospodarczym i publicznym.

2003 - Nowa siedziba w Wiedniu

Po uwieńczonej sukcesem integracji z firmą-córką i okrzepnięciu na rynku marki MEPA, dokonano przeprowadzki do nowej siedziby firmy w południowej części Wiednia.

2006 - Pierwsze spłuczki MEPA

Nową spłuczką Sanicontrol R11, rozpoczęliśmy rozwój własnych pomysłów i technologii w zakresie spłuczek sanitarnych. To rewolucyjne rozwiązanie, które praktycznie wyklucza konieczność stosowania uszczelek w roboczej części dolnopłuka i rezygnuje z większości jego ruchomych elementów.

MEPA dziś - Nowoczesne struktury

Od zawsze byliśmy przedsiębiorstwem rodzinnym z 3 zakładami produkcyjnymi i ok. 230 pracownikami.
Pod marką MEPA kryją się produkty z zakresu systemów instalacji sanitarnej, z zakresu lekkiej i ciężkiej zabudowy, elektroniki do WC, pisuarów i umywalek oraz zabudowy wanien i brodzików, również zabudowywanych na poziomie podłogi.

Mepa
Mepa
Mepa
Mepa
Mepa
Mepa
Mepa
Mepa
Mepa